En Az Kalorili Dondurma Hangisi?

Yaz aylarının vazgeçilmez tatlısı dondurmalar arasında en az kalorili olanı hangisidir diye merak eden ziyaretçilerimizin sorularını yanıtladık. En az kaloriye sahip dondurma hakkında bilgi edinmek için doğru adrestesiniz. En az kalorili dondurma bakın hangisi? Diyet yapanlar hangi dondurmaları yemeli?

Diyetini bozmak istemeyen ancak yaz aylarında vazgeçilmez lezzet olan dondurmaya da karşı koyamayanlar için, en az kaloriye sahip olan dondurmaları tüketmekte fayda var. Dondurma tüketiminde sınırlı olmak gerekir. Çünkü çok fazla kaloriye sahip olabiliyorlar.

Diyet yapanların yemesi gereken dondurma çeşidi, light olanlardır. Light dondurmalar he zaman diğerlerine nazaran daha az kalori içermektedir. Lezzetini kaybetmeden daha az kaloriye sahip olan light dondurma markalarını tercih edebilirsiniz.

Dondurmanın yapım aşamasında yağı azaltılmış veya tamamen yağdan alınmış olanları, diyet yapanların tercih edecekleri dondurma çeşitleri başında geliyor. Sütten yapılan veya tamamen bitkisel yağ kullanılarak yapılan diyet dondurmalar, vücuda daha az kalori girmesini sağlar.light dondurma kalorisi

Dondurmanın yapım aşamasında süt, sütün yağsız kuru maddesi, şeker, glikoz şurubu gibi tat verici maddeler, stabilizatör, emülgatör, bitkisel yağ veya süt yağı, çeşidine göre çikolata, kakao, meyve, yemiş, karamel gibi besinler, sahlep, doğal ve doğala özdeş aromalar tercih edilmektedir.

Besin değeri oldukça yüksek olan dondurma, hamur ve şeker yapılan tatlılara nazaran daha az kalori içerir. Hamurlu ve şekerli tatlı yemek yerine, dondurma yemek daha az kalorinin vücuda girmesi demektir.

Formuna dikkat edenler, diyet yapanlar ve sağlık sorunu yaşayanlar light olarak üretilen dondurmaları tercih ederek, böylece yağı ve şekeri azaltılmış, düşük kalorili dondurma yemiş olurlar.

En Az Kalorili Dondurma Hangisi?

Aliexpress WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *