Grip belirtileri nelerdir?

Üst solunum yolu hastalıklarından olan grip, soğuk algınlığına nazaran daha ağır seyirler göstererek aniden ortaya çıkarak yaşattığı mütenevvi sıkıntılar ile günlük aktivitelerimizi etkilemektedir. Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde grip sık…

Üst solunum yolu hastalıklarından olan grip, soğuk algınlığına nazaran daha ağır seyirler göstererek aniden ortaya çıkarak yaşattığı mütenevvi sıkıntılar ile günlük aktivitelerimizi etkilemektedir. Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde grip sık sık husule gelen bir rahatsızlık olduğu için, kendimizi grip olmaktan korumalı, sağlıklı ve vitamin bakımından zengin beslenmeye özen göstermeliyiz. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarına giderek grip ve grip belirtilerinden kendimizi korumalı ve sağlıklı bir şekilde hem günlük aktivitelerimizi yerine getirmeli hem de yaşamımıza devam etmeliyiz.

Gribin belirtileri

Grip çeşitli sıkıntılarla birden ortaya çıkar. Gribin en tipik belirtileri ise aniden husule gelen baş ağrılarıdır. İlk olarak baş ağrısı ile kendini belli eden grip, zamanla kuru öksürük, üşüme ve titreme gibi şikayetler yaşamamıza da sebebiyet verecektir. Gribin en zor belirtisi ise boğaz ağrısıdır. Boğaz ağrısı hem konuşmamızı hem de yemek yememizi engeller. Bu sebeple sürekli sıvı gıdalar tüketmek zorunda kalırız. Grip aynı zamanda yüksek ateş ve halsizliğe de yol açmaktadır.

Kas ve eklem ağrıları da grip belirtileri arasındadır. Aynı zamanda sırt ve bacaklarda da ağrı ve sancılar husule gelmekte ve ilerlediği zaman hastayı yatağa düşürecek kadar güçsüz yapmaktadır. Halsizlik ve bitkinlik günlerce veya haftalarca sürebilir.

Grip belirtileri nelerdir?

Aliexpress WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *