Sıcaklardan etkilenmemek için bol bol meyve yiyin

Uzmanlar, aşırı sıcaklarda bağışıklık sisteminin korunması ve direncin artırılması için bol meyve tüketilmesi gerektiğini söylüyorlar. Her meyvenin farklı vitamin özelliği taşıdığı için, çok çeşitli meyvelerin tüketilmesi gerektiğini açıklayan Ondokuz Mayıs…

Uzmanlar, aşırı sıcaklarda bağışıklık sisteminin korunması ve direncin artırılması için bol meyve tüketilmesi gerektiğini söylüyorlar. Her meyvenin farklı vitamin özelliği taşıdığı için, çok çeşitli meyvelerin tüketilmesi gerektiğini açıklayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Baş Diyetisyeni Tabende Tarhan, yaz sıcaklarında vücut direncini artırmak için meyvelerden hazırlanan kokteyllerin de içilebileceğinin söylüyor.

Bol sıvı alın
Vitamin içeriği açısından zengin olan meyvelerden her öğünden 15-20 dakika sonra ve gün boyunca 5-6 porsiyon yenilmeli. Aşırı sıcaklarda bağışıklık sisteminin korunması ve vücut direncinin artırılması için bol su tüketimi ile birlikte her gün 5-6 porsiyon meyve tüketilmesi büyük önem taşıyor.

Günde 8-10 bardak su için

Sıcaklardan olumsuz yönde etkilenmemek için düzenli beslenmek ve sıvı tüketimini artırmak gerekiyor. “Yaz sıcaklarında vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almak için günlük su tüketiminin en az 2 litre (8-10 bardak) olması gerekir.

Sıcaklardan etkilenmemek için bol bol meyve yiyin

Aliexpress WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *