Uzun süren grip nasıl geçer?

Gribal enfeksiyonlar kış mevsimi geldiği zaman kapımıza dayanmakta ve bizleri hasta ederek hem günlük hayatımızda ki aktivitelerimiz engellemekte, hem okula gitmemize mani olmakta hem de iş yerimizde performans düşüklüğü yaratmaktadır….

Gribal enfeksiyonlar kış mevsimi geldiği zaman kapımıza dayanmakta ve bizleri hasta ederek hem günlük hayatımızda ki aktivitelerimiz engellemekte, hem okula gitmemize mani olmakta hem de iş yerimizde performans düşüklüğü yaratmaktadır. Genellikle grip hastalığı 2-5 gün içinde gerileme gösterir, tamamen geçmesi bazen bir haftayı ve nadiren de iki haftayı bulur lakin uzun sürdüğü vakalara da rastlamak mümkündür. Bu tür durumlarda yani gribin uzun sürdüğü durumlarda grip geçse bile, gribin neden olduğu öksürük, aksırık, boğaz ağrısı, zaman zaman baş ağrıları yaklaşık 1 ay kadar bile sürebilir. Peki böyle bir durumda ne yapmak gerekiyor, uzmanlar uzun süren grip tedavisi için ne öneriyor?

Uzun süren gribin tedavisi

uzun-suren-grip-tedavisi

Uzun süren grip tedavisi

Kış mevsiminde bir hayli sık rastlanır bir sorun olan grip, uzun sürdüğü zaman doğru bir şekilde hastanın tedavi edilmesi gerekir. Aksi takdirde uzun süre grip zatüree hastalığına çevirebilir ve yaşam kalitenizi daha çok düşürebilir. İnatçı öksürük ise boğazın tahrişine yol açar ve boğazda hissedilen acı zor anlar yaşatır. Uzun süren grip nasıl tedavi edilir sorusuna uzman doktorların açıklamaları şu şekildedir:

Öncelikle grip olan hasta tecrit edilmeli ve başkalarının sağlığını da tehdit etmemelidir.
Daha sonra uzun süren gribi geçirmek için antiviral ilaçlar kullanılmalıdır. Bu ilaçlar kısa süre içinde gribin geçmesini sağlayacak, başkasına bulaşmasını engelleyecek ve arkasında belirtilerde bırakmayacaktır.

Ağrı, burun akması, yorgunluk ve halsizlik gibi şikayetlerde ise antigribal ilaçlar, ağrı kesiciler kullanılmalı.

Eller sık sık yıkanmalı, hapşırırken kağıt mendil kullanmalı ve bu mendili hemen çöpe atmalı.

Gripte antibiyotiklerin yeri yoktur. Ancak ciddi vakalarda hekim uygun görürse antibiyotik ilaç reçete edebilir. Aksi durumda her grip hastalığında antibiyotik kullanmak yarardan çok zarar demektir.

Uzun süren grip tedavisinde bolca C vitamini tüketilmeye özen gösterilmelidir. C vitamini dopingi yapmak uzun süren grip nasıl geçer sorusuna verilebilecek en güzel ve en etkili yanıttır.

Uzun süren grip nasıl geçer?

Aliexpress WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *